Videotime (2009–2013) + Videogram (2013–2017)

Videotime (2009–2013) + Videogram (2013–2017)Filip Cenek        1.1.1970

4/12_ 2009, 18:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 0 (pilot): Černý zmizík, 2007–2009
Pásmo pohyblivých obrázků (Fiume TV)
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/cerny-zmizik

10/3_ 2010, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videotime 1: Pavel Ryška + Dva live, 2010
Animovaný film v HD rozlišení s živým hudebním doprovodem, premiéra
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-01-zaznam

24/3_ 2010, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videotime 2: Petr Strouhal, Pavel Švec, 2005–2010
Výběrové pásmo animovaných filmů absolventů FaVU VUT v Brně
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-02

7/4_ 2010, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videotime 3: David Možný, 1980–2009
Průhled současným motion designem, přednáška autora s ukázkami
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-03

21/4_ 2010, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videotime 4: Jiří David, 2009
Premiérové uvedení nového filmu v HD rozlišení s přednáškou autora
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-04

19/5_ 2010, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videotime 5: Jan Žalio + Antonín Koutný live, Filip Nerad, 2008–2010
Výběrové pásmo absolventů FaVU VUT v Brně, improvizovaný hudební doprovod
http://www.moravska-galerie.cz/cs/doprovodne-akce/videotime-5

2/6_ 2010, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videotime 6: Magdaléna Bažantová, 2008–2010
Pásmo krátkých filmů za účasti autorky a její dcery
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-06

22/9_ 2010, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 7: Tereza Sochorová, 2006–2010
Pásmo filmů s improvizovanou předehrou (aka Phil Ultramarine) za účasti autorky
http://www.moravska-galerie.cz/cs/doprovodne-akce/videotime-7

6/10_ 2010, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 8: Patrik Kovačovský, 2001–2010
Promítání autorských filmů, křest nové knihy za účasti spoluautorů
http://www.moravska-galerie.cz/cs/doprovodne-akce/videotime-8

11/10_ 2010, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 9: Ján Mančuška, 2000–2010
Promítání filmů, přednáška autora o východiscích vlastní tvorby
http://www.moravska-galerie.cz/cs/doprovodne-akce/videotime-9

20/10_ 2010, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 10: Georgij Bagdasarov, 2010
Audiovizuální performance Surfing on Surface
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-10-zaznam

10–22/11_ 2010, Galerie G99, Dům umění města Brna
Videotime 5 – dokončení (Shock wave): Jan Žalio, 2010
Výstava objektů animace a rozanimovaných kreseb
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/shockwave-dokumentace

1/12_ 2010, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 11: Martin Blažíček, Kateřina Zochová, 2010
Audiovizuální performance (aka 42:43 asi), promítání filmů, přednáška
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-11-zaznam

16/2_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 12: Josef Dabernig, 2000–2010
Výběrové pásmo filmů s přednáškou autora na téma „film-socha”
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-12

2/3_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 13: Hana Železná, 2009–2010
Pásmo animací a filmů s úvodem autorky
http://mediabaze.cz/page.php?artist=78

7–13/3_ 2011, 10:00–18:00, stálé expozice Moravské galerie v Brně
Echo Videotime, připravila Pavlína Vogelová (MG v Brně)
Hosté: Cenek, David, Feriancová, Kovačovský, Mančuška, Možný, Ryška
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/echo-videotime

16/3_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 14: Matěj Smetana, 2000–2011
Pásmo animací a filmů s úvodem autora
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-14

30/3_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 15: Plani di giardini ideali, 2008
Film Radka Tůmy, Vratislava Brabence ad., diskuze s tvůrci
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-15

13/4_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 16: Igor a Ivan Buharov, 2000–2011
Večer současného maďarského experimentálního filmu
http://buharov-proba.blogspot.com

27/4_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 17: Mateřídouška: Jiří Suchánek, Tereza Damcová, 2011
A/V vystoupení s přednáškou Jiřího Suchánka a prezentací nové knihy Terezy Damcové
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-17

11/5_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 18: Filip Škubal, Jan Šrámek, 2010–2011
Pásmo krátkých filmů, vystoupení projektu 20001 (Strangelet/VJ Kolouch)
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/cerny-zmizik

3/10_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 19: Milena Dopitová, 2011
Projekce s přednáškou k výstavě laureátky Ceny M. Ranného Mileny Dopitové
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-19

12/10_ 2011, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác (Moravské nám. 1)
Videotime 20: Alex Moralesová, František Týmal, 2011
Vernisáž s projekcí, pocta výrobcům film. techniky: Meopta Přerov a Jindřich Suchánek
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-20

26/10_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 21: Rudolf Matějček, Lukáš Malák, 2011
Projekce krátkých filmů s přednáškou autorů
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-21

9/11_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 22: Brandon LaBelle, 2011
Koncert a přednáška předního představitele soundartu
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-22

23/11_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 23: Jez Riley French, Ivan Palacký, 2011
Koncert mezinárodního projektu Tierce, 45 min.
http://www.anothertimbre.com/page92.html

15/12_ 2011, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 24: Tomáš Rafa, 2010–2011
Prezentace vítěze Ceny Oskára Čepana v roce 2011
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-24

4/4_ 2012, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 25: Jan Kulka, 2011–2012
Prezentace projektu Kouzelná skříňka, debata s autorem
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-25

18/4_ 2012, 16:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 26: Věznice: místo pro umění (doprovodný program výstavy)
Hosté: Tomáš Svoboda, Tereza Damcová, Vendula Chalánková, Beáta Spáčilová ad.
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-26

2/5_ 2012, 16:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 27: Andrea Slováková: Nadohled, 2011
Projekce filmu a debata s autory, hosté: Andrea Slováková, Pavlína Kalandrová
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-27

19/7_ 2012, 18:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videotime 28: Vaněk/Cenek: Virtual Images, 2012
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/virtual-images-europa-jagellonica
http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktual...

26/9_ 2012, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 29: Matthias Beckmann: Tužka kamerou, 2010–2012
Pozorování každodenního života skrze kresbu a animovaný film
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-29

3/10_ 2012, 19:00, MG v Brně, Pražákův palác
Videotime 30: Experimentální film a video z Amsterdamu (doprovodný program výstavy)
Speciální projekce k bienálové výstavě Dvě nebo tři věci, co vím o Provo
http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktual...

17/10_ 2012, 19:00, MG v Brně, Pražákův palác
Videotime 31: Kalifornské video (doprovodný program výstavy)
Speciální projekce k bienálové výstavě Práce z Kalifornie
http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktual...

31/10_ 2012, 19:00, MG v Brně, Pražákův palác
Videotime 32: Vojtěch Vaněk, Kateřina Kynclová, Jan Šrámek, Veronika Vlková, Martin Búřil, 2012
Poslední práce umělců z okruhu brněnské FaVU, kteří se dlouhodobě zabývají animací a ilustrací
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-32

14/11_ 2012, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 33: Karel Vachek: Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid, 2011
Dokumentární esej; hosté večera: Karel Vachek, Karel Slach, Radim Procházka
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-33

28/11_ 2012, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 34: Sabine Groschup: {JC(639)}, 2012
Projekce experimentálního dokumentárního filmu a diskuze s autorkou
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-34

6/3_ 2013, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 35: Jan Poupě & Jan Novák: Pozorovatel, 2012
Prezentace autorské knihy a vybraných projektů, diskuze s autory
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-35

13/3_ 2013, 19:00, FaVU, Údolní 19 (místnost 303)
RE: Videotime 33: Karel Vachek: Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid, 2011
Opakovaná blu-ray projekce filmu Karla Vachka (tentokrát bez diskuze s autory)
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-33

3/4_ 2013, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 36: Michal Kindernay, 2010–2013
Prezentace aktuálních projektů autora, projekce & diskuze
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-36

15/5_ 2013, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videotime 38: Obrazy vědeckého filmu Jana Calábka (přednáška P. Vogelové)
Doprovodný program k výstavě Jan Calábek: Věda, film a umění k potěše včel, básníků a botaniků
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videotime-38

[Pozn.: Od akad. r. 2013/2014 večery pokračují pod názvem Videogram.]

23/10_ 2013, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videogram 39: Pavla Sceranková & Dušan Zahoranský (prezentace, přednáška)
Doprovodný program k výstavě Pavly Scerankové Souhvězdí v Atriu MG v Brně
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-39

20/11_ 2013, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videogram 40: Patrick Sedlaczek (autorská prezentace)
Výběrové pásmo krátkých videí a filmů s komentářem autora
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-40

18/12_ 2013, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videogram 41: Total Verquert (Lee/Ganfield/Vrba) (A/V performance, koncert)
Audiovizuální, elektroakustické a mechanické vystoupení mezinárodního improvizačního tria
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-41

26/3_ 2014, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videogram 42: Martin Vongrej (přednáška, prezentace)
Doprovodný program k výstavě Martin Vongrej: 2014 v Atriu MG v Brně
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-42

9/4_ 2014, 19:00, MG v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum
Videogram 43: Monika_ Fryčová (přednáška, prezentace)
Autorská prezentace posledního projektu autorky
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-43

30/4_ 2014, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videogram 44: Kateřina Šedá (přednáška, prezentace)
Autorská prezentace posledního projektu autorky
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-44

15/4_ 2015, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videogram 45: Ateliér video FaVU (pásmo, diskuze se studenty)
Projekční pásmo aktuální produkce Ateliéru video FaVU
http://avi.ffa.vutbr.cz

22/4_ 2015, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 46: Tomáš Svoboda (přednáška, prezentace)
Autorská prezentace posledních projektů autora
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-46

29/4_ 2015, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videogram 47: Veronika Bromová (přednáška, prezentace)
Autorská prezentace posledních projektů autorky
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-47

13/5_ 2015, 19:00, MG v Brně, Místodržitelský palác
Videogram 48: Filip Turek (přednáška, prezentace)
Retrospektivní prezentace všech videoprojektů autora
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-48

14/10_ 2015, 19:00, FaVU/Údolní 19
Videogram 49: Martin Zet (premiéra filmu, přednáška)
Česká premiéra filmu Flashback z roku 1996
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-49

21/10_ 2015, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 50: Barbora Kleinhamplová (autorská projekce, přednáška)
Autorská prezentace posledních projektů autorky
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-50

4/11_ 2015, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 51: Sláva Sobotovičová (autorská projekce, vystoupení)
Autorská prezentace videoprojektů autorky a mini koncert
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-51

18/11_ 2015, 19:00, FaVU/Údolní 19
Videogram 52: Phill Niblock (autorská prezentace, přednáška)
Přednáška o vlastních projektech u příležitosti autorovy výstavy v DUmB
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-52

2/12_ 2015, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 53: Mark Ther (autorská projekce, přednáška)
Komentované pásmo filmů v doprovodu syntetizátoru Ondřeje Viceny
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-53

24/2_ 2016, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 54: Tereza Damcová (autorská projekce, vystoupení)
Autorská prezentace videoprojektů autorky a performance
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-54

9/3_ 2016, 19:00, FaVU/Údolní 19
Videogram 55: Alžběta Bačíková (autorská prezentace, přednáška)
Přednáška o vlastních videoprojektech autorky
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-55

23/3_ 2016, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 56: Martin Kochan (autorská projekce, přednáška)
Autorská prezentace autora, přednáška
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-56

6/4_ 2016, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 57:_ Zbyněk Baladrán (autorská projekce, přednáška)
Autorská prezentace posledních videoprojektů autora
http://intermedia.ffa.vutbr.cz/videogram-57

12/10 2016, 20:30, malý sál Kina Art
Videogram 58: Marianna Mlynárčiková & Nóra Ružičková (autorská projekce, přednáška)

19/10 2016, 19:00, Industra
Videogram 59: Michal Cáb (autorská projekce, přednáška)

2/11 2016, 18:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 60: Ivana Bendová (autorská projekce, přednáška)

9/11 2016, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 61: Viktor Takáč (autorská projekce, přednáška)

5/12 2016, 19:00, malý sál Kina Art
Videogram 62: Dalibor Knapp (autorská projekce, přednáška)

14/12 2016, 19:00, FaVU, Údolní 53, U2/211
Videogram 63: Ivana Hrončeková (autorská projekce, přednáška)

15/2 2017, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 64: Václav Magid (autorská projekce, přednáška)

15/3 2017, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 65: Dominik Gajarský (autorská projekce, přednáška)

12/4 2017, 20:00, malý sál Kina Art
Videogram 66: András Cséfalvay (autorská projekce, přednáška)

10/5 2017, 19:00, MG v Brně/Kafe Praha
Videogram 67: Martin Ježek (autorská projekce, přednáška)

http://www.videogram.cz

Večery se konají ve spolupráci Kabinetu audiovizuálních technologií FaVU VUT v Brně s Moravskou galerií v Brně a kolektivem Fiume.
Dramaturgie:
Filip_ Cenek, Pavlína Vogelová, Ivana Hrončeková