č. 316 — Václav je dneska extrémně hezkej

č. 316 — Václav je dneska extrémně hezkejPetra Hermanová        3.11.2010

14.14
Za zvuků nostalgických akordů elektrické kytary znějící z rukou Václava Stratila, v tichosti se sešli tito lidé: Tereza Rullerová, Pavel Richtr, Marie Hájková, Teri Varhol, Vojta Vaněk, Petra Hermanová, Adéla Sobotková, Benjamin Schaefer. Všichni si představují, jaké by to bylo krásné, kdyby tu bylo Václavovo nové kombo. To je zatím v kabinetě, ale čeká na přesun sem do ateliéru, kde bude zkoušet.

14.20
Příchod doktoranda Šrámka Jana. Skenování hlav na FaVU je drahé. Za jednu lidskou hlavu zaplatíme i osm tisíc.

14.22
Martin Zvěřina a mu v patách Martina Kopecká. Benjamin je dneska hlavní téma dne. Má prezentaci. Mluvim trochu česky, ale dneska jsem nemocný, ok? Bylo studené a eeeeeh. Václav dí »Takže seš kaput, jo? No však mluv česky!« První video. Václav říká »První... hm, first. Je to podzimní.« Benjamin pak vysvětluje »Mám videa absurdní, narativní, performance.« Ukazuje fotky, na nichž je německy napsáno Nestrachuješ se (z počátku rozumíme Nesprchuješ se). Filosofické texty na Petriho miskách, nejdou číst, nebo ty samé texty připíchnuty špendlíky pobíhají okolo. Kakofonie. Pak dle vyjádření VojtyV konečně pořádný [pi:s], záhadné video. Ze slov Benjamina se do zápisu zachovalo »Nonsens, minimal, konceptualism.« Pak dvacetiminutové video, jak listuje Nietzschovým Zarathustrou. »To by měl Kocman radost.«, řekl někdo. Václav děkuje Benjaminovi »Schön koncept, Danke!«

14.20
Dorazil Vojta Donát s Eliškou Fialovou. Příště prezentuje Teri a Eliška; Texa ani VojtaD ani Marie nechce, stejně přijdou na řadu, tak si pustíme včerejší Václavovu přednášku. Děda papá brumíka, jahodového. Prohlížíme si přednášku od Václava, Kolouch dí »Václav měl vždycky problémy s nadprodukcí.« Na otázku jaká byla výstava ve Vaňkovce Děda odpoví »Hmm, ...«, načež je Kolouch zmaten a VojtaV jej bryskně poučí, že se ještě nenaladil na vlnu zenbuddhismu. Z toho plyne, že to znamená něco jako »Bylo to moc krásné, přišlo hodně lidí, měl jsem radost, však by ses taky měl zajít podívat, mám tam ty černé kresby, možná bychom mohli udělat ateliérový výlet do Vaňkovky, předtím můžem zajít na koko džus, Terezka je v Olomouci a Štefan přijde na návštěvu...« (zkrácená verze) Kolouch nás zapřísahal, že nesmíme pokračovat v prohlížení Václavovy přednášky, než se vrátí s kafezmatu, zatímco čekáme na Koloucha, Václav prohlásí »Ten Šrámek je nějakej roztěkanej.« VojtaV »Kolouch je vlastně náš nadřazenej.« Přišla Anna. Na Koloucha už nečekáme, jednak už uplnul limit půl minuty, který Děda určil jako mezní a druhak Kolouch stejně přišel až za půl hodiny. Texa se dívá na obrázky a ptá se »A ty sis je nějak pojmenoval i jednotlivě ty fotky z Řeholního pacienta?« Václav dle pravidel zenu odpoví »No. Jmenujou se.« To nenechává VojtuV chladným a my se přesouváme k prezentaci Matúšovy práce. Koupelnové emočně-rekonstrukční video.

zapis-316