č. 316 — Stručně.

č. 316 — Stručně.Petra Hermanová        23.3.2011

Dnešní schůzka je hlučná, neuspořádaná a chaotická jako změť lidí na asijské tržnici. Né tedy že by zde byli žlutí nebo tak. Je tu návštěva Kateřina Zochová a David Landa, co měli vernisáž v BKC, vypadají spokojeně a zdravě. Pak ještě i Jozef Cseres a Jana Bernartová, co se přišla ukázat. Václav pije kávu z Teska a míchá ji propiskou, čemuž se strašně diví Petr Šprincl, ale pro Václava to je naprosto přirozené. Hezky se u toho směje. Pak je tu ještě Anička, Matúš, Johanka, Petra, Martin, Kolouch, Martina, VojtaV, Filip, Adélka a VojtaP.
Kustovnice čínská neboli elixír všeho, semeno mládí a čistič duše je nyní v ústech většiny lidí kolem kulatého stolu. Adélka varuje, že jednou snědla více než patnáct semínek za den, že snědla rovnou celé balení! A pak jí tekla krev z nosu. Vzadu je sekce kolem Koloucha, ale s odchodem Jany a Cserese (šli malou sklenicí životabudiče do vedlejšího podniku oslavit jaro) se rozpadá a zbyl jen Kolouch, který učí Martina áftry a Filip se na to se zájmem dívá. Na to, jak Kolouch vyučuje. VojtaV si libuje v ateliérovém tématu, které je pořád meč. Václav má tady pro nás nachystané čtverečky pláten a na ně budeme malovat všichni povinně něco. MartinZ má kapelu Tempelhof a těšíme se na jejich koncert.
Johana vypráví o plešatém debilovi docentovi, který byl žoviální buran. Je rozhořčena, že kazil vernisáž a laje a laje, že takový člověk nemá co mluvit o výtvarném umění. Záhy je Filipem poučena, že umění rozumějí všichni a sklopí hlavu. Filip odmítá muffínek, který mu nabízí Václav a nakonec jej spapá Anička. Adélka se chtěla v televizi dívat na stromy a místo toho viděla jenom Fiordmoss. A Václav se pak Petra Šprincla ptá, jestli jsou v kapele na drogách. Vrtí hlavou, že ne. Pak jdou všichni pryč a jsou tak nějak veskrze spokojení, že Johanka zamalovala ty š...ny.

zapis-316