č. 316 — Píšeme Ježíš(k)ovi

č. 316 — Píšeme Ježíš(k)oviPetra Hermanová        2.12.2010

14.03 Je tu Václav, Johanka, Petra, Verunka i s Danem a Koko, Markétka a Marie a Petr.
14.07 Anetka s bříškem, Matúš.
14.14 Přišla Martina a s ní slečna uchazečka. A pak Martin.
14.30 Všichni píšeme Ježíš(k)ovi. Takový ten opravdický dopis, co že si jako přejeme. Nejdřív je s tím hotový Václav. Verča napsala malé j a pak ho přepsala na velké J.
14.43 Teď si pustíme z dětské promítačky Martininy pohádky. Nejdřív se ale koná akce zakrývání okna Václavovým novým obrazem, který dí Zelená je barva naděje ale i plotu. Jak snadno nám ta naděje zatemnila celý ateliér. Martina pohádky na filmu popsala texty z doby, kdy byla v Izraeli. Proč je to tak negativní, se ptá Aneta. Bez kondomu je to lepšie. Markétka ukazovala spolupráci s Dušanem, Opukou, práci se senzory a pak ještě volavkojeřábní obrázky na plátně. Samice s vajíčkama. Jo a taky je tu Benjamin, Romana, Texa, Adéla, Anička a Pavel a Eliška.
16.12 Zapisovatelka byla navštívit ateliér, kde se nachází čerstvý budoucí děkan, který už plánuje zavedení přezůvek, a když se vrátila i s Koko a Matúšem na intermédia, tak prezentovala Johana své fotky ze samuraie, fingerboardové hřiště a scénografii aktuální hry, pak spoustu obrázků a vyšívaných hořících domků a taky Letce #1 z Düsseldorfu alias Joea Beuyse.
18.36 Vyčerpávající schůzka skončila tajným přečtením všech ježíškovských dopisů čtyřmi zbývajícími studenty a jejich následovným přilepením na okna ateliéru, aby si je pan Ježíšek přečetl taktéž. Kdyby náhodou.


zapis-316