č. 316 — Ordinérní setkání & svatební koláčky

č. 316 — Ordinérní setkání & svatební koláčkyPetra Hermanová        10.11.2010

14.36
Začínáme prezentací Romany; malé čtvercové obrazy na plátně, spousta laku na nehty a trochu lásky. Václavovo doporučení malířské hygieny à la Morandi.

Je tu v hnědé bundě a červeném svetru Václav Stratil, Benjamin má v zelenou mikinu, Vojta Donát červené tkaničky v černých botách, Petr Šprincl tričko s Iron Maiden, Monika přišla s šálou, kterou nesundala, Johana má ofinu připnutou k vršíku hlavy, Marie má červené nehty, Tomáš Mlejnek černou mikinu, zatímco Filip hnědou mikinu a černou kapuc, Teri nosí svůj běžný outfit s olbřímími botami, Petra má mašli v pase, Aneta má fialovou blůzku s obrázkem cyklisty přišitým na zádech +1 malé zatím neoblečené a schované, Romana má dredy, Verča je tu v šatech z promoce, Vojta Fröhlich má tričko, jehož mondénní límeček odhaluje zaroslou hruď horolezce. A pan Cseres seděl v koutku mírně nazloben a pak odešel se svou taškou na rameno a opravdu ji měl na rameni.

14.44
Johanka jde pryč. Dělat kulisáka. Přišla Martina a Anna, Verča papá křížaly. Šustí to. Anetka donesla své svatební koláčky (s vlašským ořechem nahoře!) a cukroví v něžných papírových košíčcích. A také oznámení o sezdání.

o pár let později...
Přišli na výzvědy pan Tomáš Sedláček (animace malby, kde člověk vypije flašku rumu a následně si ji vpraví do hlavy, Václav na to »To je těžkej underground.« A Aneta se ptá, jestli to už zažil.) a pan Leoš Hort (Hugo pejsek stažen z plyše, chudák po saltech štěká na zádech, protože mu hapruje těžiště; pak spousta hudební tvorby za zhasnutého světla, tedy v přítmí pokoje č. 316, a pak spousta kreseb, třeba inkoust v mokrém papíře). A také se hromadně sbíraly autogramy pana Stratila na lejstra pro byrokratický aparát. Dole pak přednáška Amande In.

zapis-316